Opet Filenin Sultanları

Filenin Sultanları Opet’in Enerjisiyle Japonya Yolcusu

OPET, Türk sporunun gelişimi ve uluslararası alandaki başarıları için spora olan desteğini devam ettiriyor. OPET, futbol ve basketboldan sonra voleybol milli takımlarının da enerji sponsorluğunu üstlendi. Türkiye Voleybol Federasyonu ve OPET arasında imzalanan anlaşma uyarınca, OPET Voleybol Milli Takımları’nın resmi akaryakıt tedarikçisi olarak, bir yıl boyunca tüm federasyon araçlarının yakıtını sağlayacak. ‘Filenin Sultanları’, imza töreni sonrası ise Dünya Voleybol Şampiyonası için Japonya’ya hareket etti.

Akaryakıt sektörünün öncü ve yenilikçi markası OPET, spora olan desteğini sürdürüyor. Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ardından Türkiye Voleybol Federasyonu ile de sponsorluk anlaşması imzalayan OPET, bir yıl boyunca Filenin Sultanları’nın enerji sponsorluğunu üstlenerek tüm federasyon araçlarının yakıtını sağlayacak. Ataköy Sheraton Otel’de düzenlenen imza töreninde, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca ve tam kadro milliler hazır bulundu. ‘Filenin Sultanları’, imza töreni sonrası 29 Eylül – 20 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenecek FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) Dünya Voleybol Şampiyonası’na katılmak üzere Japonya’ya hareket etti. OPET yetkilileri tarafından uğurlanan, FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası’nda B Grubu’nda yer alan milliler; Çin, İtalya, Bulgaristan, Kanada ve Küba ile mücadele edecek. B Grubu’ndaki karşılaşmalar, Japonya’nın Sapporo şehrinde 29 Eylül – 4 Ekim 2018 tarihleri arasında oynanacak. Grup karşılaşmaların ardından gruplarında ilk 4 sırayı elde edecek takımlar, adlarını ikinci tura yazdıracak. İkinci turda çapraz eşleşmeler sonucunda 2 grup oluşturulacak. Tek devreli lig usulüne göre oynayacak karşılaşmalar sonucunda ilk 3 sırada yer alan takımlar, üçüncü tura yükselecek. Üçüncü turda ise; çapraz eşleşmeler sonucunda 2 grup oluşturulacak. Oynanan karşılaşmaların ardından ilk iki sırayı alan takımlar, yarı finale yükselecek. FIVB Voleybol Kadınlar Dünya Şampiyonası; yarı finallerin ardından final etabı karşılaşmaları (final ve üçüncülük maçı) ile tamamlanacak.

İmza töreninde konuşan OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca şöyle konuştu:

“Türkiye’deki akaryakıt dağıtım sektörünün öncü kuruluşu OPET olarak istasyonlarımızda sunduğumuz üstün kaliteli ürün ve hizmetlerin yanı sıra bilinçli bir toplum oluşmasına ve bu ülkenin değerlerine katkıda bulunmayı hedefleyen bir şirketiz. Genel anlamda sponsorluk anlayışımızı da bu bakış açısıyla oluşturuyoruz. OPET markasının sahiplendiği ve desteklediği bir alan olan spor, hepimizi ortak bir coşkuda buluşturarak, birlik ve beraberlik duygularımızı tetikliyor. Biz de Türk sporunun gelişimi ve uluslararası başarılarının artması için bildiğiniz gibi uzun yıllardır A Milli Futbol takımımızın ve geçtiğimiz yıldan bu yana da A Milli Basketbol takımımızın enerji sponsorluğunu yürütüyoruz. Türkiye’de başarı denince akla gelen ilk branşlardan olan voleybola da sponsor olarak bugün, bu alandaki desteğimizi taçlandırmış oluyoruz. A Milli Kadın Voleybol takımımızın çarpıcı ve dikkat çekici başarıları bizleri her zaman gururlandırıyor. Sektörümüzün büyük markaları arasındaki tek yerli şirket olarak, Türk sporunun ve bu alandaki başarıların destekçileri arasında yer almak da OPET olarak bize ayrıca gurur ve büyük bir mutluluk veriyor. Bugün hem sponsorluğumuzu duyurmak hem de takımımızı tüm enerjimiz ve iyi dileklerimizle uğurlamak için buradayız. A Milli Kadın Voleybol Takımı’mıza, ‘Filenin Sultanları’na iyi yolculuklar dilerken, Dünya Voleybol Şampiyonası’nda ülkemizi başarı ile temsil edeceklerine yürekten inanıyor, şampiyonada göğsümüzü kabartacak maçlar çıkarmalarını, ardından da coşku ile yurda dönmelerini bekliyoruz.”

İmza töreninde konuşma yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ise; “Türkiye Voleybol Federasyonu olarak önemli bir anlaşmaya daha imza atıyoruz. TVF ve OPET arasındaki yeni iş birliği, bugün burada atılan imzalarla başlayacak. Başarıya giden yolda, sponsorların destekleri her zaman çok büyük bir güç kaynağıdır. Ülkemizin voleybolda çok daha iyi yerlere gelmesi için birlikte çalışacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Voleybolu daha yukarılara taşıma hedefimize katkı sağlayan tüm sponsorlarımıza ve OPET’e bir kez daha teşekkür ediyorum. İki dev markanın bir araya geldiği bu anlaşmanın, karşılıklı memnuniyetlerle uzun yıllar devam etmesi ortak arzumuz” şeklinde konuştu.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ayrıca; “A Bayan Milli Takımımız, bugün FIVB Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası’nda mücadele etmek üzere Japonya’ya gidiyor. Millilerimize başarılar diliyor, ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz. Dilerim, başarılarını hep birlikte kutluyor oluruz” dedi.

Mücadele ettiği tüm turnuvalarda istikrarlı bir şekilde başarı gösteren Filenin Sultanları, 2003’te Ankara’da Türkiye’nin ev sahipliğindeki CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda 2’nci oldu.  2010’da düzenlenen FIVB Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda dünya 6’ncılığına ulaştı. Bundan bir yıl sonra CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda 3’üncü olan Milliler, 2012 yılında FIVB Dünya Grand Prix üçüncülüğünü kazanarak Grand Prix dönemindeki en iyi derecesine ulaştı. Yine aynı yıl Ankara’da Londra vizesini aldı ve ardından Olimpiyat Oyunları’nda dokuzuncu olarak bu organizasyondaki en iyi derecesini elde etti. Ayrıca takım sporlarında 1960 Roma’dan tam 52 yıl sonra Olimpiyat Oyunları’nda mücadele etme hakkı kazanan ilk milli takımımız olarak ülkemizi gururlandırdı. 2015 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen tarihin ilk Avrupa Oyunları’nda kusursuz bir performans sergileyen Filenin Sultanları, podyumun en üst basamağına çıktılar. 2017 CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda 3’üncü olan Millilerimiz ilk kez düzenlenen FIVB Milletler Ligi’nde önemli bir başarıya daha imza atarak, uzun soluklu bu turnuvayı 2’ncilikle tamamladı.

Opet Filenin Sultanları

Opet Filenin Sultanları

2018 FIVB A KADINLAR DÜNYA VOLEYBOL ŞAMPİYONASI MAÇ TAKVİMİ

29 Eylül        : Türkiye – Kanada (B Grubu 1. Maç)

30 Eylül        : Türkiye – Çin (B Grubu 2. Maç)

1 Ekim          : Türkiye – Bulgaristan (B Grubu 3. Maç)

3 Ekim          : Türkiye – İtalya (B Grubu 4. Maç)

4 Ekim          : Türkiye – Küba (B Grubu 5. Maç)

7 Ekim          : İkinci Tur Grubu İlk Maç

8 Ekim          : İkinci Tur Grubu İkinci Maç

10 Ekim        : İkinci Tur Grubu Üçüncü Maç

11 Ekim        : İkinci Tur Grubu Dördüncü Maç

14 Ekim        : Üçüncü Tur Grubu İlk Maç

15 Ekim        : Üçüncü Tur Grubu İkinci Maç

16 Ekim        : Üçüncü Tur Grubu Üçüncü Maç

19 Ekim        : Yarı Finaller

20 Ekim        : Üçüncülük ve Final Maçları